FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 
 
 Elementy/Energie Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Cho
The Roaring Behemoth
The Roaring BehemothDołączył: 20 Wrz 2005
Posty: 25996
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 17 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Z Dynamoświata

PostWysłany: Nie 15:09, 28 Wrz 2008 Powrót do góry

1. Ogień

Ogień jest jednym z najbardziej niebezpiecznych i destrukcyjnych żywiołów. Dynamomony, które posługują się żywiołem ognia są zwykle silne, nieokiełznane (trudne do oswojenia) i agresywne. Często w wyniku ich gniewu tereny zmieniają się w jałowe, wypalone ziemie. Duże natężenie ognistej energii (w ognistych dynamomonach) powoduje też nieoczekiwane wybuchy wulkanów. Jeżeli chodzi o wygląd zewnętrzny, ogniste dynamomony często przypominają wielkie jaszczury, jednak jest sporo gatunków, które nie wyglądają jak gady. Dynamo typu ognistego występują w bardzo dużych ilościach na wyspach o gorącym klimacie, zwłaszcza, gdy posiadają one wulkany. Energia żywiołu ognia jest bardzo niszczycielska i niestała, przez co kończyny (lub całe ciała) niektórych gatunków płoną lub ogniste dynamomony ulegają samozapłonowi.

Bóstwo: Magma
Kontynent: Wulkania
Glyf: Nova
Konstelacja: Niszczyciel

2. Woda

Woda z natury jest przeciwieństwem ognia – jest spokojna i łagodna, chociaż nierzadko zdarza się, że potrafi być równie destrukcyjna, co jej przeciwieństwo. Wodne dynamomony przypominają swą aparycją zwykłe stworzenia żyjące w środowisku wodnym (kraby, ryby, małże, itp.), jednak przez ich ciała przepływa potężna i zrównoważona energia sprawiająca, że są one ciężkimi i wytrwałymi przeciwnikami. Dynamo przynależne do tego elementu są niesamowicie pospolite (o ile nie najpospolitsze) – można je spotkać niemal w każdym zbiorniku wodnym.

Bóstwo: Remo
Kontynent: Aquazja
Glyf: Agua
Konstelacja: Mędrzec

3. Elektryczność

Wielu mówi, że siła pioruna dorównuje sile ognia, a czasami nawet ją przewyższa. Jest w tym sporo prawdy, bowiem te dwa żywioły są do siebie bardzo podobne. Energia elektryczna potrafi być jednak o wiele groźniejsza, gdy dynamomonów jest więcej (energia tego żywiołu ma szczególnie duże możliwości w dziedzinie kumulowania się). Dynamomony elektryczne są zwykle szybkie, zwinne i całkiem silne. Często można je spotkać podczas burzy (uwielbiają się ganiać z piorunami i pochłaniać ich energię) oraz w pobliżach elektrowni (takie spotkania zwykle kończą się fatalnie… dla elektrowni, nie dla dynamomonów). Energia elektryczności charakteryzuje się dużym, potężnym i całkiem stałym ładunkiem przyswajalnym tylko dla dynamomonów tego elementu.

Bóstwo: Waraga
Kontynent:
Glyf: Apobiosis
Konstelacja: Pomocnik

4. Natura

Natura – potężna siła, która może być wspaniałym sprzymierzeńcem lub zaprzysięgłym wrogiem. Co prawda dynamomony należące do tego elementu nie są tak silne jak te z pozostałych typów, ale nadrabiają one tę niedogodność swoimi zdolnościami do regeneracji i tworzenia różnego typu substancji (leczniczych bądź przydatnych w walce – np. trucizn). Dynamomony posiadające ten typ energii wyglądem przypominają zazwyczaj rośliny i owady (chociaż oczywiście są wyjątki od tej reguły…). Energia natury jest najważniejszą energią w całym dynamoświecie (bez niej gleba nie rodziłaby roślin, co zachwiałoby całym ekosystemem i spowodowałoby wymarcie dynamomonów o innych rodzajach energii), dlatego to właśnie ona jest najbardziej szanowaną energią dynamoświata.

Bóstwo: Hopia
Kontynent:
Glyf: Terra
Konstelacja: Uzdrowiciel

5. Wiatr

Wiatr jest chyba najbardziej niedocenionym z elementów – a to przecież do niego należą dumni władcy przestworzy – wszelakie dynamo-ptaki. Energia wiatru jest bardzo niestała (nawet bardziej niż energia ognia) i chaotyczna. W wyniku anomalii tej energii często powstają wszelakiego rodzaju trąby powietrzne i huragany oraz (gdy chaotyczna energia wiatru połączy się ze spokojną energią wody) sztormy. Dynamomony obdarzone energią wiatru to (w 95%) istoty przypominające ptaki. Mimo tego, iż energia jest niestała i chaotyczna (w dużych ilościach mogłaby zabić niemal dowolnego dynamomona), dynamo-ptaki opanowały posługiwanie się nią niemal do perfekcji. Dynamo tego elementu można spotkać niemal wszędzie (podobnie jak w wypadku dynamo elementu wody).

Bóstwo: Winde (zwany też Windego)
Kontynent: Tornadia
Glyf: Ha-taru
Konstelacja: Posłaniec

6. Ziemia

Ziemia ściśle współpracuje z naturą – obie te energie żyją ze sobą w ścisłej symbiozie. Jej energia jest stała, mocna i wolno się zużywa. Niestety jej siła jest ściśle uzależniona od energii natury (bez niej odnawia się strasznie wolno i nie może pokazać całej swej mocy). Dynamomony noszące w sobie energie ziemi potrafią samym tąpnięciem miażdżyć skały, są też niesamowicie odporne na działanie większości innych energii (m.in. ognia, elektryczności czy wiatru). Z wyglądu przypominają dziwaczne, błotne bestie czy skalne potwory. Dynamo tego typu gromadzą się w dużych ilościach we wszelakich jaskiniach i szczytach górskich.

Bóstwo: Gergor
Kontynent: Kontynent Pięści
Glyf: Tetra
Konstelacja: ---

7. Lód

Energia lodu jest ciekawą krzyżówką energii wody i energii ziemi. Odziedziczyła ona najlepsze cechy obu elementów: od wody – stałość, spokój oraz elastyczność, od ziemi – odporność i siłę. Jest to na pewno jedna z ciekawszych i silniejszych energii, ale jest też jedną z rzadszych (dynamomony tego elementu występują praktycznie tylko na jednym kontynencie). Najbardziej znaną manifestacją potęgi tej energii jest śnieg i oziębienie temperatury w całym dynamoświecie (w czasie okresu znanego ludziom jako zima, energia w dynamomonach typu lodowego gromadzi się w takiej ilości, że musi ujść w jakiś sposób). Dynamo tego typu są najbardziej różnorodną z grup, praktycznie każdy gatunek wygląda zupełnie inaczej. Jedyną cechą wspólną jest grube, ciepłe futro.

Bóstwo: Wiele pomniejszych bóstw
Kontynent: Icebergia
Glyf: Glavis
Konstelacja: Wędrowiec

8. Psionika

Najbardziej enigmatyczna energia, naprawdę niewiele o niej wiadomo. Jest to prawdopodobnie energia najbardziej zbliżona do energii Ultimy. Energia Psioniczna występuje praktycznie wszędzie i we wszystkich istotach żyjących (jest to JEDYNA energia, którą dysponują ludzie). Występuje ona, co prawda tylko w naprawdę śladowych ilościach (chociaż u niektórych ludzi ilość energii Psionicznej bywa naprawdę spora, objawiają się wtedy nadnaturalne zdolności). Do prawdziwej mocy energii Psionicznej dostęp mają tylko niektóre, dynamomony. Jest ich około 30-40 gatunków, wszystkie niesamowicie potężne.

Bóstwo: nieznane
Kontynent: Archipelag Spira
Glyf: Beyo
Konstelacja: Pośrednik

9. Światło

Światło jest kolejnym dość tajemniczym elementem. Ośrodkiem jego mocy jest słońce oraz światło gwiazd (dzięki czemu dynamomony tego elementu mogą funkcjonować również w nocy). Energia światła jest dość wywarzona i niezawodna, chociaż może wydawać się na początku nieco słaba. Jest też niezbędna do życia każdemu, żywemu organizmowi. Jako ciekawostkę można dodać, że energia światła jest jedną z kilku energii, które ludzie mogą przekonwertować na czystą moc i zasilać nią swoje urządzenia. Dynamomony tego elementu są dość niezwykłe (zarówno pod względem wyglądu jak i charakteru). Są łagodne, lubiące towarzystwo i żyjące w zgodzie z dynamomonami noszących inną energię.

Bóstwo: Cypher
Kontynent: Kontynent światła
Glyf: Mi
Konstelacja: Latarnik

10. Ciemność

Ciemność to element pod wieloma względami przypominający światło, ale też pod wieloma względami od niego różna. Najważniejszą różnicą jest to, że ośrodkiem mocy tej energii jest księżyc (nie wiadomo, czemu tak jest), słońce natomiast osłabia moc tej energii. Moc ciemności wydaje się być słaba (podobnie jak moc światła), ale jest śmiertelnie groźna. Energia ciemności wpływa bardzo niekorzystnie na organizmy z nieprzystosowane do jej działania (wyniszcza od środka). Dynamomony z charakteru są zupełnym przeciwieństwem dynamomonów dysponujących energią światła.

Bóstwo: Sacre
Kontynent: Darkonia
Glyf: Mo
Konstelacja: ---

11. Stal

Energia stali to druga najpotężniejsza, a na pewno najwszechstronniejsza i elastyczna energia ze wszystkich. Nikt nigdy do końca jej nie zbadał. Występuje ona we wszystkich urządzeniach elektronicznych i w stopach różnych metali. Dynamomony panujące nad energią stalową są obecnie zagrożone wyginięciem. Obecnie można je spotkać tylko w niektórych kopalniach, stalowych wzgórzach i w Faktorialu.

Bóstwo: Tha-No-Reida
Kontynent: ---
Glyf: Armadila
Konstelacja: ---

12. Ultima

Wszechpotężna, legendarna energia Ultimy. Jest tak potężna jak pozostałe energie (nie licząc energii stalowej) razem wzięte. Tylko garstka dynamomonów jest w stanie ją ujarzmić. Jej źródłem jest moc w środku dynamomonów oraz mityczna substancja zwana armoidem (w jednym litrze/kilogramie armoidu jest tyle energii, że po przekonwertowaniu na moc można by zasilić cały kontynent na 4 dni).

Bóstwo: Twierdza
Kontynent: Kontynent Ultimy
Glyf: Nieznany
Konstelacja: Operator


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001/3 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
 
 
Regulamin